DRIES KOEKELKOREN
Geboortedatum: 25/05/1988
Lengte: 191 cm
Palmares:
- 2016: Belgisch Kampioen, winst in Hechtel-Eksel, Gent, Ieper en Menen, 2de plaats CEV Continental Cup Stavanger (NOR) en CEV Satellite Vaduz (LIE), 3de plaats FIVB Continental Cup Sochi (RUS)
- 2015: Belgisch Kampioen, winst in Brussel, Gent, Leuven en Maaseik, winst CEV Continental Cup Ashdod (ISR), 2de plaats WEVZA Rome (ITA), WEVZA Indoor Montpellier (FRA), 3e plaats CEV Continental Cup Lorca (ESP), CEV Satellite Skopje (MKD)
- 2014: Belgisch Kampioen, winst in Hechtel, Kortrijk, Gent, Aalst, Leuven en Maaseik, 2de plaats in Sint-Niklaas, 3de plaats in Elsene
- 2013: Zilver BK Knokke-Heist, 2de plaats in Brussel, Gent, Sint-Niklaas en Maaseik, 3de plaats in Hannut en Leuven (teamgenoot: Aljosa Urnaut)
- 2012: 7de plaats BK Knokke-Heist, winst in Leuven, 2de in Frasnes, Kortrijk en Middelkerke (teamgenoot: Kristof Hoho)
- 2011: Brons BK Knokke-Heist, 2de plaats in Gent en Leuven, 3de plaats in Kortrijk en Waremme (teamgenoot: Dieter Melis)
- 2010: Zilver BK Knokke-Heist, winst in Maaseik, Sint-Niklaas en De Panne, 2de plaats in Kortrijk en Oostende, 3de plaats in Gent, Brussel, Waremme en Leuven (teamgenoot: Tom van Walle)
- 2009: Belgisch Kampioen, 3de plaats in Gent, Kortrijk, Waremme en De Panne (teamgenoot: Tom van Walle)
TOM VAN WALLE
Geboortdatum: 07/08/1987
Lengte: 198 cm
Palmares:
- 2016: Belgisch Kampioen, winst in Hechtel-Eksel, Gent, Ieper en Menen, 2de plaats CEV Continental Cup Stavanger (NOR) en CEV Satellite Vaduz (LIE), 3de plaats FIVB Continental Cup Sochi (RUS), King of the Beach
- 2015: Belgisch Kampioen, winst in Brussel, Gent, Leuven en Maaseik, winst CEV Continental Cup Ashdod (ISR), 2de plaats WEVZA Rome (ITA), WEVZA Indoor Montpellier (FRA), 3e plaats CEV Continental Cup Lorca (ESP), CEV Satellite Skopje (MKD), King of the Beach
- 2014: Belgisch Kampioen, winst in Hechtel, Kortrijk, Gent, Aalst, Leuven en Maaseik, 2de plaats in Sint-Niklaas
- 2013: Belgisch kampioen (teamgenoot: Ward Coucke)
- 2012: Belgisch kampioen, 3de plaats CEV-tornooi van Novi Sad (SRB) (teamgenoot: Ward Coucke)
- 2011: Belgisch kampioen (teamgenoot: Ward Coucke)
- 2010: Zilver BK Knokke-Heist, winst in Maaseik, Sint-Niklaas en De Panne, 2de plaats in Kortrijk en Oostende, 3de plaats in Gent, Brussel, Waremme en Leuven (teamgenoot: Dries Koekelkoren)
- 2009: Belgisch Kampioen, 3de plaats in Gent, Kortrijk, Waremme en De Panne (teamgenoot: Dries Koekelkoren)
VOORBESCHOUWING
Vorig jaar mistte Beach Team Belgium op een haar na de Olympische Spelen van Rio de Janeiro, tot tweemaal toe verloren ze de match die hen een ticket naar Brazilië kon opleveren. Veel tijd om te treuren is er niet dus werd de focus verlegt naar de Olympische Spelen van Tokio. De ondersteuning vanwege de federatie werd behouden en zelfs verbeterd, zo werd onder meer Michiel van der Kuip aangeworven als full-time bondscoach. De weg naar het land van de rijzende zon is bijzonder uitdagend en heeft meer weg van een beklimming van Mount Fuji. Door de invoering van rechtstreekse uitschakeling in de FIVB en CEV-tornooien kan men zich op de tornooien geen enkele misstap meer veroorloven.
EINDRANKING WORLD RANKING
1. | DRIES & TOM | 1220 | 1. | Dalhausser-Lucena (USA) | 4560 | |
2. | Ver Eecke-Urnaut | 975 | ... | |||
3. | Urnaut-Deroey | 968 | 13. | Stoyanovskiy-Yarzutkin (RUS) | 2752 | |
14. | DRIES & TOM | 2496 | ||||
15. | Hyden-Doherty (USA) | 2480 | ||||
... | ||||||
191. | Blondeel-Oprins | 188 |
RESULTATEN 2017:
- FIVB World Tour***** Fort Lauderdale (USA): 33ste plaats Poniewaz-Poniewaz (POL) 1-2 (19-21, 25-23 en 16-18)
|
- FIVB World Tour***** Gstaad (CHE): 9de plaats Schümann-Thole (DEU) 2-1 (19-21, 21-19 en 16-14) Liamin-Krasilnikov (RUS) 2-0 (21-19 en 21-19) Losiak-Kantor (POL) 0-2 (13-21 en 17-21) Plavins-Regza (LVA) 2-0 (21-12 en 21-13) Ranghieri-Carambula (ITA) 2-0 (21-18 en 21-13) Pedlow-Schachter (CAN) 1-2 (34-36, 21-14 en 18-20) |
- FIVB World Tour*** Kish (IRN): 5de plaats Nõlvak-Tiisaar (EST) 2-0 (21-15 en 21-11) Erdmann-Dollinger (DEU) 2-0 (21-17 en 21-12) Stoyanovski-Yarutkin (RUS) 1-2 (17-21, 21-18 en 8-15)
|
- Menen: WINST Vermeeren-Coenen 2-0 (21-16 en 21-10) Paulides-Balduyck 2-0 (21-11 en 21-12) Pirali-Nuijten 2-0 (21-13 en 21-16) Vandecaveye-Vandecaveye 2-1 (21-14, 18-21 en 15-9) Paulides-Balduyck 2-1 (21-18, 19-21 en 15-5) |
- FIVB World Tour*** Xiamen (CHN): 17de plaats Rosenthal-Crabb (USA) 0-2 (12-21 en 17-21)
|
- FIVB World Tour**** Olsztyn (POL): 5de plaats Virgen-Ontiveros (MEX) 1-2 (18-21, 21-10 en 9-15) George-Vitor Felipe (BRA) 2-0 (21-16 en 21-15) Ermacora-Pristauz (AUT) 2-0 (30-28 en 21-14) McHugh-Schumann (AUS) 2-0 (21-19 en 21-15) Virgen-Ontiveros (MEX) 0-2 (12-21 en 18-21) |
- Brussel: WINST Vandecaveye-Luyckx 2-0 (21-11 en 21-13) Van de Wielle-Muysewinkel 2-0 (21-14 en 21-17) Bouter-van Steenis 2-0 (21-17 en 21-12) Pirali-Nuijten 2-0 (21-12 en 21-11) Urnaut-Deroey 2-0 (21-13 en 21-16) |
- WK Beachvolley Wenen (AUT): 9de plaats Finsters-Tocs (LVA) 2-1 (21-14, 19-21 en 15-13) Abicha-Elgraoui (MAR) 2-0 (21-16 en 21-14) Liamin-Krasilnikov (RUS) 0-2 (16-21 en 15-21) Brouwer-Meeuwsen (NLD) 2-1 (17-21, 22-20 en 15-8) Kantor-Losiak (POL) 1-2 (19-21, 21-19 en 7-15) |
- Gent: 2de plaats Van der Aa-Van Reeth 2-0 (21-8 en 21-13) Christiaens-Cosemans 2-0 (21-16 en 21-15) Baeck-Deroey 2-0 (21-11 en 21-16) Blondeel-Oprins 2-0 (21-8 en 21-14) Paulides-Douwen 1-2 (16-21, 21-14 en 16-18) |
- Masters Knokke-Heist: GOUD Van der Aa-Van Reeth 2-0 (21-17 en 21-12) Frankart-Verschueren 2-0 (21-0 en 21-0) Cornelis-De Nys 2-0 (21-9 en 21-13) Deroey-Colson 2-0 (21-11 en 22-20) Blondeel-Oprins 2-0 (21-14 en 21-14) Vandecaveye-Vandecaveye 2-0 (21-18 en 21-11) |
- Kortrijk: WINST Steenhouwer-Degrève 2-0 (21-10 en 21-16) Van der Aa-Van Reeth 2-0 (21-8 en 21-7) Pirali-Nuijten 2-0 (21-15 en 21-10) Lemmens-Ver Eecke (26-24 en 21-16) Van der Aa-Van Reeth (21-7 en 21-7)
|
- EK Beachvolley Jurmala (LVA): 4de plaats Seidl-Winter (AUT) 2-1 (19-21, 21-13 en 15-11) Solovejs-Smedins (LVA) 2-0 (21-18 en 21-17) Brouwer-Meeuwsen (NLD) 0-2 (17-21 en 16-21) Böckermann-Harms (DEU) 2-0 (21-19 en 21-16) Stoyanovskiy-Yarzutikin (RUS) 2-0 (21-18 en 21-18) Ranhieri-Carambula (ITA) 2-1 (18-21, 21-15 en 17-15) Samoilovs-Smedins (LVA) 1-2 (14-21, 21-15 en 12-15) Brouwer-Meeuwsen (NLD) 1-2 (17-21, 21-17 en 11-15) |
- FIVB World Tour*** Moskou (RUS): 25ste plaats Brunner-Patterson (USA) 1-2 (21-13, 27-29 en 16-18) Kavalenka-Dziadkou (BLR) 0-2 (15-21 en 19-21) |
|
- Genk: WINST Vermeeren-Degruyter 2-0 (21-14 en 21-13) Christiaens-Cosemans 2-0 (21-10 en 21-14) Pirali-Nuijten 2-0 (21-14 en 21-9) Blondeel-Oprins 2-0 (21-10 en 21-13) Ver Eecke-Urnaut 2-0 (21-14 en 21-17) |
|
- FIVB World Tour*** Den Haag (NLD): 17de plaats Jefferson-Cherif (QAT) 0-2 (14-21 en 15-21) Giginoglu-Urlu (TUR) 2-0 (21-19 en 21-13) Nicolai-Lupo (ITA) 0-2 (19-21 en 21-23) |
|
- CEV Masters Baden (AUT): WINST Dollinger-Erdmann (DEU) 2-1 (19-21, 21-19 en 15-12) Doppler-Horst (AUT) 0-2 (18-21 en 16-21) Losiak-Kantor (POL) 2-1 (17-21, 21-11 en 16-14) Schümann-Thole (DEU) 2-0 (21-15 en 21-18) Doppler-Horst (AUT) 2-1 (17-21, 21-13 en 16-14) |
|
FIVB World Tour***** Porec (HRV): 33ste plaats Schümann-Thole (DEU) 0-2 (20-22 en 21-23) |
|